sobota, 22 czerwcaFinanse mają znaczenie

Zarabianie na afiliacji nie jest trudne!

Przeczytasz w: 2 minuty
0
(0)

E-commerce podobnie jak cały internet rośnie w siłę. Większość sklepów przenosi swój biznes do sieci gdzie generuje zdecydowanie większe zyski. Każdego dnia ludzie z całego świata dokonują milionów wirtualnych transakcji a odległość nie stanowi żadnego problemu. W ślad za tymi transakcjami pojawiają się szanse, które warto wykorzystać. Główna z nich to zarabianie na afiliacji.

Czym jest afiliacja?

Afiliacja to polecanie produktów różnych firm. Na swojej stronie internetowej, social mediach, blogu lub innych miejscach w internecie publikujemy materiały zachęcające do zakupu lub skorzystania z danego produktu. Jeżeli po przeczytaniu, obejrzeniu wspomnianych publikacji internauta dokona zakupu lub skorzysta z produktu to rozpoczyna się zarabianie na afiliacji. Zazwyczaj jednorazowo. Większość sieci afiliacyjnych a co za tym idzie również firm rzadko oferuje prowizję kroczącą, czyli taką gdy po założeniu produktu dla siebie zarabiamy dodatkowo, na jakiego obsłudze. Nie uzyskamy więc kolejnego zarobku gdy osoba, która dzięki nam założyła konto w banku po jakimś czasie skorzysta również z oferty ubezpieczenia.

Zarabianie na afiliacji: Ile mogę zarobić?

Wypłata wynagrodzenia z afiliacji jest możliwa po przekroczeniu niskiego progu zarobków zazwyczaj w wysokości 50 zł lub 100 zł. O ile dolna granica prowizji została określona, o tyle górna granica nie ma limitu. Bez problemu można zarobić od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych miesięcznie. Wszystko zależy od naszego zaangażowania. Najlepsi wyciągają nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie a afiliacja stanowi ich główne źródło utrzymania. Trzeba również pamiętać, że dochody z afiliacji podlegają opodatkowaniu. Należy je wpisać w zeznaniu rocznym.

Jak rozpocząć zarabianie na afiliacji?

Aby rozpocząć swoje działania w polecaniu produktów wystarczy tylko kilka kliknięć. Należy zarejestrować się w odpowiedniej sieci. Wśród najpopularniejszych do wyboru mamy sieci tematyczne np. finansowe takie jak Bankier, Money2Money czy Comperia. Zarabiamy w nich polecając produkty banków, firm ubezpieczeniowych lub chwilówek. Średnia prowizja wynosi kilkanaście złotych. Chcąc działać na szerszą skalę możemy także skorzystać z sieci ogólnotematycznych. Najczęściej wybierane to MyLead, a także LeadStar. Znajdziesz w nich tysiące kampanii z różnych branż. Atrakcyjne graficznie kreacje wzbogacą Twojego bloga, social media jak również stronę internetową i dzięki nim będziesz mógł zarabiać.

Zarabianie na afiliacji. Więcej o LeadStar tutaj.

Zobacz również przykładowe wypłaty:

Oceń tekst

Kliknij gwiazdkę aby dodać ocenę!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń tekst jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *