sobota, 22 czerwcaFinanse mają znaczenie

Konto Direct w ING – film jak założyć

Przeczytasz w: 2 minuty
5
(1)

Osobiste konto Direct jest podstawowym produktem ING Banku Śląskiego. Sposób jego założenia został maksymalnie uproszczony z myślą o nowych klientach, którzy będą chcieli z niego skorzystać. Z naszego artykułu dowiesz się jak w założyć konto Direct i stać się posiadaczem darmowego konta osobistego.

  • konto Direct z selfie
  • osobiste Direct z przelewem
  • Direct z kurierem
  • konto w oddziale banku

Konto Direct przez internet

ING Bank Śląski swój flagowy produkt reklamuje, jako konto w pełni internetowe. Dlatego, też w sieci udostępnia kilka metod zdalnego otwarcia konta:

Direct potwierdzony selfie – najnowsza forma autentykacji udostępniona w banku reklamowanym przez Marka Kondrata. Aby z niej skorzystać, należy ze sklepu Google Play lub App Store pobrać i zainstalować aplikację Moje ING Mobile. Następnie wybrać przycisk otwórz konto. W uruchomionym wniosku uzupełnić podstawowe dane wybrać sposób realizowania płatności, a następnie zrobić zdjęcie przodu i tyłu dowodu osobistego. Później aplikacja poprosi o wykonanie własnego selfie wraz z trzema prostymi ruchami głowy. Po wykonaniu tych czynności nastąpi szybka weryfikacja wysłanych zdjęć. Po jej zakończeniu zostaniesz poproszony o uzupełnienie dodatkowych danych oraz elektroniczne podpisanie umowy. Proces jest bardzo łatwy i zajmuje max. 10 minut. Umożliwia również natychmiastowe korzystanie z konta.

Założenia konta z selfie:

Potwierdzenie przelewem – wypełniając wniosek na stronie ingbank.pl możesz potwierdzić swoje dane przelewem z innego banku. Wówczas ING poprosi Cię o uzupełnienie podstawowych danych, zdjęcie dowodu osobistego i wykonanie przelewu z innego banku. Ważne! Przelew koniecznie wykonaj z konta, którego jesteś właścicielem. Ma on służyć potwierdzeniu Twoich danych. Proces jest równie łatwy jak poprzedni a czas jego wykonania oceniamy podobnie jak wniosku z selfie. Konto Direct dostępne jest od razu.

Wizyta kuriera – Bank udostępnia również sfinalizowanie internetowego wniosku poprzez spotkanie z kurierem. Podobnie jak w procesie z kurierem wniosek o konto Direct rozpoczyna się na stronie ingbank.pl. Podstawowe dane, zdjęcie dowodu osobistego i zamówienie kuriera. Wizyta dostawcy z umową, weryfikacja dokumentu tożsamości oraz podpisanie umowy. Całość trwa max. 2 dni, koszty ponosi ING Bank Śląski a trudność minimalna. Jednak pełny dostęp do konta otrzymujemy dopiero po podpisaniu umowy u kuriera.

Poznaj również inne konta osobiste

Konto Direct tradycyjnie w oddziale

Finalizacja w oddziale banku – internetowy wniosek o Directa sfinalizujesz także w oddziale banku. Podobnie jak w poprzednich przypadkach rozpoczynasz na ingbank.pl, wykonujesz zdjęcie dowodu osobistego, a następnie udajesz się do oddziału banku, gdzie podpisujesz umowę. Musisz mieć ze sobą dowód osobisty. Proces jest nieco dłuższy, jednak jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, to na pewno je uzyskasz. Dostęp do konta będzie możliwy po podpisaniu umowy. Całość nie jest jednak zbyt skomplikowana i oprócz wizyty w oddziale banku nie zajmuje dużo czasu.

Zobacz jak założyć konto przez internet:

Direct bez internetu

Prezentowane konto jest również dostępne bezpośrednio w oddziale banku. Założysz je podczas jednej wizyty w placówce z dokumentem tożsamości. Poprzez bezpośredni kontakt będziesz mógł również zapytać o dodatkowe informacje oraz uzyskasz dostęp do konta Direct od razu. Całość odbędzie się szybko i wygodnie.

Konto Direct to przede wszystkim dobry sposób na szybkie rozpoczęcie działalności w internecie. Uruchomienie konta online oraz możliwość wybrania płatności mobilnych bez oczekiwania na kartę płatniczą tworzą w pełni kompleksowe rozwiązanie tak potrzebne w dzisiejszych czasach. Dlatego, też zachęcam do uruchomienia konta. Wniosek znajdziesz tutaj.

Oceń tekst

Kliknij gwiazdkę aby dodać ocenę!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Oceń tekst jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *