wtorek, 23 lipcaFinanse mają znaczenie

Jak działa karta wielowalutowa? Opis produktu

Przeczytasz w: 2 minuty
5
(1)

Od kilku lat standardem na polskim rynku finansowym jest karta wielowalutowa. Produkt idealny dla transakcji walutowych. Dlatego, też przedstawiamy, jak działa karta wielowalutowa.

Czym jest karta wielowalutowa?

Pojęcie karty wielowalutowej pojawiło się w Polsce w 2018 roku gdy banki zaczęły masowo udostępniać dla swoich klientów możliwość podpinania rachunków walutowych do karty debetowej. Od tego czasu do jednej karty możemy dodać od jednego do nawet kilku rachunków walutowych jeżeli mówimy o bankach, a także nawet kilkunastu jeżeli pod uwagę weźmiemy również Revolut. Wówczas to posiadamy jeden rachunek podstawowy karty: PLN lub EUR w zależności od wybranego produktu oraz rachunki dodatkowe prowadzone w innych walutach niż rachunek podstawowy karty. Tak właśnie działa karta wielowalutowa.

Po co podpinać rachunki dodatkowe?

Rachunki walutowe podpinamy w celu uniknięciu przewalutowania podczas dokonywania transakcji walutowej. Możemy więc zapłacić w takiej walucie, jaka obowiązuje w kraju, w którym przebywamy lub wykorzystać okazję w internecie. Wystarczy, że będziemy posiadać odpowiednie środki na koncie walutowym. Te zaś możemy zasilić, wykorzystując, chociażby kantor internetowy. Działamy zatem w ten sposób:

  • jeżeli jeszcze nie posiadasz to załóż nowe konto walutowe
  • podepnij założone konto do karty poprzez bankowość elektroniczną
  • dokonaj przewalutowania ze złotówek na wybraną przez siebie walutę poprzez kantor internetowy
  • po otrzymaniu środków płać w walucie zagranicą lub poprzez internet
  • unikaj kosztów przewalutowania 

Tak właśnie działa karta wielowalutowa

Inne nasze teksty:

Opis jak działa karta wielowalutowa jest więc bardzo prosty

Poznaj rodzaje kart płatniczych w Polsce

Wiem jak działa karta wielowalutowa. Co dalej?

Teraz gdy już wiesz, jak działa karta wielowalutowa, a także co zrobić, aby uniknąć niepotrzebnych kosztów i prowizji, możesz zwiększyć swoje działanie. Albowiem funkcjonalność wielowalutowa doskonale sprawdzi się w połączeniu z pakietem wypłat zagranicznych umożliwiającym darmowe wypłaty z wszystkich bankomatów na świecie. Kolejnym bardzo dobrym dodatkiem będzie wspomniany kantor internetowy, w którym warto posiadać swoje konto. Dzięki takim działaniom wzrośnie zasobność naszego portfela, a transakcje walutowe wykonamy szybciej i przyjemniej.

Warto więc korzystać z funkcjonalności wielowalutowej połączonej z kantorem internetowym oraz pakietem wypłat z bankomatów. Taka oferta funkcjonuje już w praktycznie każdym banku działającym w Polsce. Wybierz ten najlepszy dla siebie.

Oceń tekst

Kliknij gwiazdkę aby dodać ocenę!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Oceń tekst jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *