sobota, 22 czerwcaFinanse mają znaczenie

Konto studenckie, ale bez ulgi

Przeczytasz w: 2 minuty
5
(1)

Bezpłatne, wielofunkcyjne, dobrze działające na urządzeniach mobilnych i oparte na sprawnym systemie bankowości elektronicznej – konto studenckie. Stawia się mu konkretne wymagania. Jeżeli dodać, że powinno zapewniać również swobodny dostęp do gotówki w kraju i za granicą bez dodatkowych opłat, sprawa staje się jasna. Wobec konta studenckiego nie stosuje się taryfy ulgowej.

Wysokie wymagania na konto studenckie

Trudno się dziwić takiemu stanowi rzeczy – student to osoba rozwijająca się, elastyczna w swoich planach, podróżująca. Jego życie jest otwarte na nagłe zmiany, co wiąże się z pojawianiem się potrzeb, które wcześniej trudno przewidzieć. Wiążą się z tym konkretne oczekiwania. Bezpłatne przelewy, sprawna obsługa w całym kraju i za granicą, szeroka sieć bankomatów i minimalizowanie opłat. Przede wszystkim tych związanych z wypłacaniem gotówki. To powinno posiadać odpowiednie konto studenckie.

Załóż własne konto bankowe

Konto studenckie – myślenie przyszłościowe

bankowi również po ich zakończeniu. Okres korzystania z konta przed zdobyciem dyplomu okazuje się często w praktyce momentem sprawdzianu – jeżeli bank potrafi zapewnić dobrą, rzetelną obsługę osobie o nieregularnych, zmiennych dochodach lub na przykład skutecznie wspomóc w pozyskaniu kredytu studenckiego – można mieć pewność, że właściwie zadba o jego potrzeby w kolejnych etapach jego życia.

Poznaj również inne konta bankowe

Promocje i wizerunek

Co w takim razie decyduje w praktyce o wyborze konta studenckiego, oferowanego przez dany bank? Jak wykazują badania, studenci zwracają uwagę na opinie użytkowników, pojawiające się w internecie i słuchają rad kolegów. Drugim czynnikiem okazują się korzystne promocje – warto, więc, chcąc pozyskać klienta – studenta, zadbać o właściwy wizerunek i atrakcyjną ofertę rabatową. Bo nawet najlepsze konto studenckie źle zareklamowane nie zainteresuje klientów. A przecież to właśnie na nich uzyskuje się jakiekolwiek dochody.

Brak opłat to absolutna podstawa dla tego produktu bankowego. Nie można jednak zapominać o usługach dodatkowych. Dlatego, też podobnie jak do każdego innego konta tak i do konta studenckiego należy oferować dodatkowe ubezpieczenia, promocje czy też pakiety wypłat.

Oceń tekst

Kliknij gwiazdkę aby dodać ocenę!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Oceń tekst jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *