wtorek, 23 lipcaFinanse mają znaczenie

Platige Image producentem zwiastuna do gry Stormgate

Przeczytasz w: 2 minuty
0
(0)

Cenione studio produkcji i animacji Platige Image wyprodukowało zwiastun do Stormgate. Bardzo wyczekiwanej gry strategicznej czasu rzeczywistego (RTS) od niezależnego dewelopera Frost Giant Studios. Cinematic został stworzony w całości przy użyciu Unreal Engine. Po raz pierwszy zaprezentowany podczas segmentu Frost Giant Studio na The Game Awards w 2023 roku. Premiera gry Stormgate jest planowana na lipiec 2024 roku.

Na czym polega gra?

Stormgate to nadchodząca gra strategiczna czasu rzeczywistego od Frost Giant Studios. Niezależnego studia deweloperskiego założonego przez Tima Mortena i Tima Campbella. Twórców wcześniej pracujących w Blizzard Entertainment i odpowiedzialnych za ulubione przez fanów gry RTS. Takie jak Warcraft III i StarCraft II: Legacy of the Void. Scenariusz do zwiastuna otwierającego, nad którym pracowało Platige Image, został napisany przez autora bestsellerów z listy New York Times, Micky’ego Neilsona. Brał on również udział w twórczym rozwoju popularnych gier jak World of Warcraft, Warcraft, StarCraft i Diablo. W zwiastunie występuje także aktor Simu Liu, znany z takich produkcji jak Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni oraz Barbie.

Zobacz również:

Studio zmodyfikowało tradycyjny sposób pracy CG przy tym projekcie, aby bardziej przypominał on tryb pracy używany w produkcji filmowej. Proces rozpoczął się od standardowego wizualnego zarysu (storyboardingu). Następnie przeszedł w tworzenie szczegółowych obrazów (stillomatic), aż do rejestrowania ruchu aktorów (performance capture) za pomocą wirtualnej kamery. Pozwoliło to na pracę w wirtualnej przestrzeni, ale z rzeczywistymi postaciami, dając operatorowi kamery możliwość działania jak na planie filmowym. Uchwycony materiał został przekształcony we wstępną prewizualizację dla Frost Giant. Już tego samego dnia spotkało się z ich dużym zadowoleniem i entuzjazmem w Platige Image.

Planowanie w Platige Image

Praca z anatomicznie stylizowanymi postaciami w MetaHuman była prawdziwym wyzwaniem. Wspólnie z Frost Giant podjęliśmy decyzję o użyciu technologii, której nie widzieliśmy wcześniej na rynku. Przez cały proces dużo się nauczyliśmy i eksperymentowaliśmy. Nasz zespół ma doświadczanie i jest wystarczająco silny, aby z entuzjazmem podejmować takie wyzwania – a ryzyko często się opłaca. Końcowe rezultaty bywają spektakularne” mówi Joanna Strzałkowska, producentka projektu z Platige Image.

Należy zauważyć, że chociaż mieliśmy dużą swobodę artystyczną przy tym projekcie, musieliśmy również zachować spójność wizualną z ogólnym stylem gry. Już na etapie produkcji współpracowaliśmy z artystami koncepcyjnymi z Frost Giant, aby ustalić wygląd i skalę projektów scen. Dzięki temu układowi, gdy kręciliśmy materiał w naszym warszawskim studio motion capture z wykorzystaniem wirtualnej kamery, po szybkim montażu mogliśmy pokazać zespołowi Frost Giant cały materiał. Nastąpiło to tego samego dnia, a następnie planować kolejne kroki produkcyjne” dodaje reżyser Michał Niewiara z Platige Image.

Platige Image to doświadczone, nagradzane studio kreatywne. Posiadamy bogate portfolio zwiastunów i cinematików do gier wideo. W tym projektów realizowanych dla największych międzynarodowych deweloperów gier, takich jak Ubisoft, Activision, Smilegate i CD Projekt Red.

W Platige Image, zwiastun Stormgate wyprodukowano przez Piotra Prokopa (Executive Producer), Joannę Strzałkowską (Producer), Michała Niewiarę (Director) i Adama Rybarskiego (VFX Supervisor). 

O Platige Image:

Platige Image – studio produkcyjne i postprodukcyjne specjalizujące się w grafice komputerowej, animacji 3D i efektach wizualnych. Odpowiadamy na potrzeby filmu, rozrywki i reklamy. Studio ceni się za realizacje stworzone dla znanych i uznanych na całym świecie marek. Platige Image ma swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Przez ponad 25 lat działalności studio uhonorowano licznymi nagrodami, a także wyróżnieniami. 

Oceń tekst

Kliknij gwiazdkę aby dodać ocenę!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń tekst jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *