poniedziałek, 22 lipcaFinanse mają znaczenie

Ile zarabia hostessa?

Przeczytasz w: 2 minuty
0
(0)

Od dawna o zarobkach hostess krążą liczne legendy. Historie o niebotycznych zarobkach, które rozpatrywane jako stek wierutnych bzdur, a także bardziej realne prognozy. Zanim jednak określimy ile zarabia hostessa a dokładniej, od czego zależą jej zarobki, musimy wcześniej wspomnieć o kilku podstawowych elementach. Takich, na podstawie których ustalane jest indywidualne wynagrodzenie dla każdej hostessy.

Wymagania i profesjonalizm

Na początku współpracy przed każdą hostessą stawia się określone wymagania. Niezbędne zachowania i działania, które świadczą o jej doświadczeniu oraz nastawieniu. Przede wszystkim liczy się czysty i modny strój, dopasowany makijaż oraz elokwentne słownictwo. Prezentująca te cechy hostessa może być pewna zainteresowania swoimi usługami. Jednak to jeszcze nie wszystko. Przed otrzymaniem propozycji współpracy kobieta musi przejść jeszcze jeden test. Weryfikację swojego profesjonalnego działania.

Sprawdzian z profesjonalizmu odbywa się przede wszystkim na podstawie rozmowy poprzedzającej angaż. Podczas wywiadu badana jest łatwość nawiązywania kontaktów, ogólna wiedza o branży oraz produkcie, który ma być promowany, a także komunikacja niewerbalna. Sposób stawiania kroków, wykonywane gesty i inne podobne elementy są równie ważne co wysławianie się.

Ile zarabia hostessa? Stawki.

Chcąc podać konkretne stawki, jakie oferuje się w branży hostess należy wziąć pod uwagę różnorodność zleceń. Czasami usługi hostessy są wykorzystywane do promocji samochodowej marki. Takiej, która oferuje nawet kilkaset złotych za dzień pracy, a czasem promocja obejmuje strój sportowy lub mały kosmetyk. Wtedy stawki są zdecydowanie mniejsze. Rodzaj i wartość promowanego produktu jest więc kluczowym elementem przy negocjacji stawek.

Zobacz również:

Analizując zarobki hostess, należy wziąć pod uwagę jeszcze inne czynniki. Przede wszystkim jest to sieć kontaktów, a także zaplecze pośredników. Samodzielne uzgodnienia własnych kontraktów nie zawsze idą w parze z dużymi zarobkami. Brak profesjonalnego zaplecza nie rzadko oznacza mniejsze poważanie firm chcących podjąć współpracę. Z założenia proponują one mniejsze stawki. Liczą przy tym na brak znajomości branży przez chcącą rozpocząć współpracę hostessę. Jak nietrudno się domyślić przy negocjacji stawki warto mieć wsparcie odpowiedniej agencji. Zapewni ona nie tylko lepsze zarobki, ale również i dostęp do bardziej wartościowych zleceń.

Podsumowanie

W pracy hostessy liczy się nie tylko wygląd i prezencja. Duże znaczenie ma łatwość nawiązywania kontaktów jak również wsparcie profesjonalnej agencji. To właśnie dzięki tym czynnikom uda się osiągnąć sukces – wyższe stawki.

Oceń tekst

Kliknij gwiazdkę aby dodać ocenę!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń tekst jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *