poniedziałek, 22 lipcaFinanse mają znaczenie

Narzędzia online dla biznesu. Najlepsze aplikacje

Przeczytasz w: 3 minuty
0
(0)

W biznesie najważniejszy jest czas. Moment, w którym coś opublikujesz, przekażesz informację. Musisz być szybszy od innych. Wykorzystuj, więc narzędzia online dla biznesu. Dzięki nim wygrasz ten wyścig. Przedstawiamy najlepsze aplikacje dla małych i średnich firm, które nie tylko usprawnią codzienną pracę, ale również i pomogą osiągnąć wiele korzyści.

Po co wykorzystywać narzędzia online dla biznesu?

Wykorzystanie narzędzi online to przede wszystkim szybsze i sprawniejsze działanie w firmie. Zarządzanie pieniędzmi, zarządzanie zadaniami, a także zarządzanie ludźmi. Wszystkie te elementy, jako szef możesz wykonywać znacznie szybciej i sprawniej dzięki narzędziom online. Zaś pozyskany czas wykorzystać na kolejne możliwości rozwoju Twojej firmy w postaci zwiększenia sprzedaży czy też zwiększenia ilości wykonywanych usług. W efekcie, czego zarobisz znacznie więcej. Jest to, więc prosta odpowiedź, dlaczego warto wykorzystywać narzędzia online dla biznesu. Tym bardziej że z większości z nich można korzystać całkowicie bezpłatnie.

Po pierwsze komunikacja

Od dawna najważniejszym elementem prowadzenia biznesu jest komunikacja. Niezależnie od tego czy Twoja firma działa w systemie home office, czy stacjonarnym za każdym razem niezwykle ważne jest, aby wiadomości docierały do Twoich pracowników możliwie jak najszybciej. Dodatkowo, aby mieli oni wgląd do nich w każdym momencie. Wszystko po to, aby uniknąć niezręcznych sytuacji w postaci „szef mi nie przekazał”, „szef mi o niczym nie powiedział” itp. Dlatego, też do prowadzenia komunikacji w biznesie polecamy:

WhatssApp  – Wybraliśmy ten rodzaj komunikatora za względu na prostotę w instalacji, małe wymagania techniczne oraz prostą obsługę. Po pobraniu aplikacji do założenia konta wystarczy tylko numer telefonu. Swobodnie, więc możesz poprosić swoich pracowników o zainstalowanie aplikacji na urządzaniach służbowych i w ten sposób rozpocząć z nimi konwersację przekazując wiadomości praktycznie od zaraz. Można przesyłać informacje tekstowe, głosowe, zdjęcia, zrzuty ekranu i wiele innych. Takie użytkowanie nie powinno być również problematyczne pod względem regulaminu Watts Up i zbieranych przez niego informacji. Nie będzie, bowiem zawierało przesyłania danych wrażliwych, danych osobowych. Jednocześnie połączenie jest szyfrowane. Ta aplikacja należy do grona najlepsze narzędzia online dla biznesu.

darmowy system rezerwacji

Po drugie praca

Kolejną kategorią, w której będziesz potrzebował dobrego narzędzia, jest praca. Musisz na bieżąco zarządzać jej przepływem oraz wynikami. To właśnie ona przynosi Ci bezpośrednio pieniądze. Dlatego, też wykorzystaj najlepsze narzędzia online dla biznesu w celu usprawnień i automatyzacji:

Dokumenty Google – w Twoim biznesie na pewno możesz wykorzystywać dokumenty Google. Ich możliwości są bardzo zbliżone do pakietu Office. Tworzenie dokumentów tekstowych, Arkuszów kalkulacyjnych, formularzy i innych elementów jest bardzo proste i nic nie stoi na przeszkodzie, abyś właśnie tak działał. Znacznie ograniczy to koszty Twojej firmy.

Przeczytaj również:

Trello  – Spisanie wszystkich zadań, wiedza o tym, jakie zadania są wykonywane w danej chwili i kto je robi jest bezcenna. To wszystko można mieć za darmo dzięki aplikacji Trello.

Dropbox – Aplikacja umożliwia pełny dostęp do firmowych dokumentów z każdego miejsca na ziemi. Szum i zamieszanie z niedziałającym komputerem, utraconym pendrive czy też innym urządzeniem już nigdy nie będzie miał miejsca w Twojej firmie. Wszystko zostanie zapisane w chmurze, a Ty skorzystasz z niezbędnych dla Ciebie plików w dowolnej chwili. Bez problemu prześlesz je również swoim współpracownikom.

Narzędzia online dla biznesu – podsumowanie

W naszym tekście opisaliśmy najczęściej wykorzystywane narzędzia online dla biznesu. Aplikacje, które pomogą usprawnić każdy small business. Ich odpowiedników o tych samych funkcjach lub zbliżonych jest bardzo wiele. Dlatego, też wypróbuj polecane przez nas apki a jeżeli dojdziesz do wniosku, że nie są one dla Ciebie wystarczające, w sieci znajdziesz wiele alternatyw. Być może też znasz inne ciekawe aplikacje, które możesz polecić naszym czytelnikom. Napisz o nich w komentarzu.

Oceń tekst

Kliknij gwiazdkę aby dodać ocenę!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń tekst jako pierwszy

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *