niedziela, 14 kwietniaFinanse mają znaczenie

Jak działają kody Blik? [Film] Sposób na płatności mobilne

Przeczytasz w: 2 minuty
0
(0)

Porozumienie sześciu banków w Polsce pozwoliło na powołanie systemu płatności mobilnych. Przeczytaj zatem jak działają kody Blik? Do czego możesz je wykorzystać, a także czy będzie to dla Ciebie w pełni wygodne?

Z roku na rok wykorzystanie kodów Blik staje się coraz powszechniejsze. Ilość realizowanych transakcji rośnie, wprowadzane są nowe funkcjonalności a klienci częściej niż do tej pory, decydują się na zamienienie dotychczas używanych kart płatniczych na kod generowany w telefonie. Weryfikują, jak działają kody Blik w poszczególnych środowiskach i przekonują się do nich! Dzieje się tak dlatego, że obecnie płatności Blik zdominowały transakcje internetowe. Wymusiły również na operatorach transakcji kartowych dodatkową aktywność polegającą na wprowadzaniu nowych funkcjonalności dla płatności kartą i jednoczesnym upraszczaniu procesów. Nie zawsze jednak pozwala to na utrzymanie dotychczasowej grupy użytkowników. Często są oni przekonani do kodów Blik już do tego stopnia, że bez najmniejszych problemów zmieniają dotychczas wykorzystywane transakcje kartowe na nowoczesny system płatności mobilnych. Przede wszystkim dokładnie wiedzą jak działają kody Blik.

Inne ciekawe teksty również na BiznesFinanseŚwiat:

Jak działają kody Blik – przebieg transakcji

Standardowa transakcja kodem Blik realizowana w punkcie handlowym ma następujący przebieg:

  • klient informuje sprzedawcę o chęci zapłaty kodem Blik
  • kupujący, uruchamia na smartfonie aplikację swojego banku, a także klika w ikonę Blik wyświetlony na ekranie
  • kod należy wprowadzić na terminalu za pośrednictwem klawiatury i potwierdzić przyciskiem ok
  • po wprowadzeniu kodu w POS należy powrócić do aplikacji uruchomionej na smartfonie i potwierdzić realizację transakcji w aplikacji banku
  • potwierdzenie następuje kodem PIN lub inną dostępną metodą autoryzacji.

Ten schemat pokazuje jak działają kody Blik.

źródło: YouTube

Wykonanie powyższego schematu transakcji pozwala na dokonanie płatności wyłączenie przy użyciu telefonu. Całość zajmuje kilkadziesiąt sekund, a także jest bardzo intuicyjna. Powstaje pytanie jak działają kody Blik w innych transakcjach?. Podobnie przebiega także transakcja wypłaty środków z bankomatu. Wówczas jednak urządzeniem, na którym należy wprowadzić wygenerowany w telefonie kod jest bankomat, a nie terminal.

Blik – transakcje w internecie

Opisany powyżej sposób na dokonanie transakcji Blik dotyczy podstawowej funkcjonalności tego systemu płatności – transakcji w punktach handlowych. Pokazuje jak działają kody Blik. Należy jednak pamiętać, że swoje podstawowe zastosowanie Blik znajduje w internecie, gdzie nie tylko pozwala na szybkie dokonywanie płatności poprzez przechodzenie między aplikacjami, ale również na zapamiętywanie danych technicznych, co jeszcze bardziej przyśpiesza realizację transakcji. Artykuł na ten temat już wkrótce na naszej stronie.

Oceń tekst

Kliknij gwiazdkę aby dodać ocenę!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń tekst jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *