piątek, 26 kwietniaFinanse mają znaczenie

Praca na open space. Zalety pracy razem

Przeczytasz w: 2 minuty
0
(0)

Efektywność pracy mocno zależy od posiadanych warunków tj. miejsca do pracy czy też lokalizacji. Warto o to zadbać. Najlepsza jest praca na open space. Umożliwia ona szybką komunikację pomiędzy osobami, możliwość zaznajomienia się z informacjami przekazywanymi nawet kilka biurek dalej, a także buduje poczucie zespołowości. Albowiem jak pokazują badania ludzie siedzący w jednym pomieszczeniu, szybciej się integrują. Mają także większą szansę na spotkanie się i rozmowę oraz mimowolnie podpatrują się. Są ze sobą bardziej oswojeni, dzięki czemu łatwiej jest im współpracować i działać dla dobra firmy. Praca na open space ma, więc wiele korzyści, a to jeszcze nie wszystkie.

Efektywniejsza praca na open space

Dzięki wykorzystaniu metody pracy w jednym pomieszczeniu, na open space niwelujemy bariery międzyludzkie. Przede wszystkim te związane z zachowaniem, sposobem wypowiedzi jak i wizerunkiem konkretnej osoby. Widząc się codziennie w biurze między pracownikami mimowolnie, buduje się więź międzyludzka i osoba z tego samego pomieszczenia nie jest traktowana jak intruz, lecz jako współpracownik. Kolejno obserwując zachowanie takiego człowieka drugi pracownik szybciej, przyzwyczaja się do jego sposobu bycia, wypowiedzi czy też poglądów. I nawet, jeżeli na początku je mocno komentuje i się z nimi nie zgadza to po jakimś czasie, stają się one dla niego obojętne lub nawet ciekawe. Pracując na open space, nie będzie również problemu z komunikacją.

Polecamy:

Pracownik mający potrzebę skonsultowania się, porozumienia będzie widział, kiedy druga osoba znajduje się przy biurku. Będzie mógł podejść i porozmawiać. Nie będzie straty czasu na przechodzenie między pomieszczeniami. Takie podejście, jakim jest praca na open space, jest również o wiele lepsze niż home office. Pracują w domu, trzeba wręcz się wstrzelić w wolny czas drugiej osoby pomiędzy telefonami.

Kontakty z szefem i kadrą zarządzającą

Praca na open space jest również znacznie łatwiejsza i efektywniejsza od strony szefa [link do tekstu jak być dobrym szefem] i kadry zarządzającej. Pozwala na lepsze zarządzanie zadaniami. [link do tekstu o Trello] Albowiem szef zawsze widzi jak wydajnie, pracuje jego zespół i pracownik. Wie, czy może przyjąć kolejne zadania, a także może szybko zweryfikować czy są w pracy wszystkie inne osoby niezbędne do wykonania zadania. Łatwiejsze jest również ocenianie pracowników i wprowadzanie wszelkich usprawnień. Można, bowiem na bieżąco zaobserwować ich zastosowanie i efekty w praktyce. Można je także łatwo zweryfikować. Powiedzieć zespołowi i managerom, co działa a co nie działa. Wszystko jest, więc znacznie szybsze i skuteczniejsze.

Kultura pracy na open space ma, więc wiele korzyści, z których warto skorzystać, a nie zamykać ludzi w małych pomieszczeniach. Buduje większe poczucie zespołowości, obycia z nowymi technologiami oraz większe prawdopodobieństwo prawidłowego wykonania zadań. Daje również duże możliwości w oszczędnościach finansowych. Chociażby tych, jakie generuje efektywne wykorzystanie powierzchni biurowych i zaplanowanie umiejscowienia biurek.

Oceń tekst

Kliknij gwiazdkę aby dodać ocenę!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń tekst jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *