sobota, 22 czerwcaFinanse mają znaczenie

Praca zespołowa w systemie home office

Przeczytasz w: 2 minuty
0
(0)

Samemu można wiele jednak w zespole jeszcze więcej. Dlatego, też w wielu firmach postawiono na tzw. teamwork. Praca zespołowa, która jest znacznie bardziej efektywna. Pozwala również przyśpieszyć pracę i realizację zadań poprzez dekompozycję, czyli ich podział na mniejsze. Praca zespołowa jest również jednym z podstawowych elementów metodologii Agile, która w ostatnim czasie pojawiła się w wielu firmach w Polsce, jako najważniejsza i jedyna prawdziwa.

Wdrożenie pracy zespołowej w polskich biznesach w większości przypadków przebiegło sprawnie i bezproblemowo. Pracownicy przekonali się do mniejszych zadań, które stają się częścią czegoś dużego i dzięki czemu finalny produkt trafia na rynek znacznie szybciej niż do tej pory. Zatem również wcześniej można świętować wszelkie sukcesy. Jednak proces wdrożenia, a potem już normalnego funkcjonowania zakłóciła pandemia koronowirusa, która wprowadziła dodatkowego utrudnienie w postaci systemu home office, który z przymusu zaczęto stosować w wielu firmach.

Wyzwania w pracy zespołowej online

Pandemia pokrzyżowała plany wielu polskim przedsiębiorcom. Wprowadzenie całkowitej pracy zdalnej spowodowało zamieszanie nawet w tych firmach, które dotychczas już korzystały z tej formy pracy. Powstało dość sporo problemów organizacyjnych, z którymi jednak dość szybko sobie poradzono wprowadzając odpowiednie rozwiązania aplikacyjne. Były to głównie rozwiązania komunikacyjne, przy których praca zespołowa ponownie staje się efektywna. Zdecydowano się na organizację spotkań cyklicznych w formie skype lub innych komunikatorów z wykorzystaniem kamerek. Wybrano tworzenie dokumentów online tak, aby wszyscy pracownicy pracujący na home office mieli dostęp do każdej wersji pliku. Wykorzystano również liczne narzędzia online takie jak transfery plików, technologie streamingów lub inne podobne, które również wspierają pracę zdalną. Wszystko po to, aby zastąpić komunikację face to face. Bo właśnie jej brak był największym wyzwaniem w zakresie pracy w systemie home office.

Ciekawe projekty, w których została wykorzystana praca zespołowa

Jak pokazuje historia jeszcze przed pandemią COVID – 19 na całym świecie realizowano wiele ciekawych projektów w pełni zdalnie. Liczne portale internetowe, serwisy video, a nawet biznesy sprzedażowe oparły własny teamwork na formie zdalnej. Dzięki temu niestraszna była różnica czasowa, praca w weekendy czy też opieka nad dziećmi. Albowiem praca zdalna na pewno może być w pełni efektywna. Wystarczy jedynie zastosować odpowiednie narzędzia – aplikacje online, a także mieć zaangażowany zespół, który wierzy w to, co robi. Wtedy sukces jest praktycznie gwarantowany. Zaś, gdy dołożymy do tego powiązanie z firmą i utożsamienie się pracowników z marką to wtedy możemy nawet góry przenosić!.

Oceń tekst

Kliknij gwiazdkę aby dodać ocenę!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń tekst jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *