niedziela, 14 kwietniaFinanse mają znaczenie

Kredyt gotówkowy najtańszy od dawna

Przeczytasz w: 2 minuty
0
(0)

Stopy procentowe w Polsce jeszcze nigdy nie były tak niskie. Sprzyjają zakupom oraz inwestycjom. Również tym realizowanym poprzez kredyt gotówkowy. Odsetki, które zapłacimy bankowi, nie zrujnują naszego budżetu domowego.

Nie tylko kredyt gotówkowy. Zobacz również:

Zakupy na kredyt

Polacy wielokrotnie wyrażali swoją opinię na temat zakupów na kredyt. Wielu z nas decydowało się na nie tylko z przymusu. Wszystko ze względu na odsetki, jakie trzeba było zapłacić bankowi. Jednak obecne decyzje Rady Polityki Pieniężnej spowodowały, że mimo pandemii Polacy zmieniają zdanie i chętniej korzystają z kredytu gotówkowego, aby dokonać zakupów. Kupujemy sprzęt AGD lub RTV, meble, a także samochody. Nie rzadko wybieramy kredyt gotówkowy kosztem specjalnych ofert ratalnych dostępnych w sieciach handlowych. Wszystko dlatego, że kredyt gotówkowy jest lepiej i szybciej dostępny.

Jak uzyskać kredyt gotówkowy?

Nowoczesne rozwiązania technologiczne w tym również sztuczna inteligencja pozwalają bankom jeszcze dokładniej oszacować zdolność kredytową konkretnego klienta. Dzięki wykonanej analizie system bankowy proponuje klientowi specjalną ofertę na kartę kredytową lub kredyt dostępną od zaraz. Formalności niezbędne do skorzystania z niej zostały ograniczone do minimum. Wystarczy kilka kliknięć oraz potwierdzenie kodem sms, aby środki po chwili znalazły się na koncie. Szybkość a co za tym idzie również i skuteczność takiego działania znacznie przewyższa skomplikowane wnioski ratalne. Albowiem korzystanie z ofert sklepowych wymaga podania wielu danych osobie postronnej (zazwyczaj pracownikowi sklepu), a także posiadania przy sobie zaświadczenia o zarobkach. Wiąże się również z czasem oczekiwania na decyzję banku. Zaś w przypadku odmowy również ze wstydem i zażenowaniem z tym związanym. Chcąc uniknąć skomplikowanych i nieprzyjaznych sytuacji ludzie decydują się na kredyt gotówkowy.

Sytuacja jest zamierzonym działaniem banków dotkniętych skutkami obniżenia stóp procentowych. Mniejsze oprocentowanie na kredyt gotówkowy równa się mniejszym zyskom, które banki chcą sobie zrekompensować większą sprzedażą. Nie chcą jednak aby zwiększenie ilości sprzedanych kredytów przełożyło się na wzrost ryzyka operacyjnego. Dlatego, też ograniczają je poprzez dodatkowe analizy wykonywane przez nowoczesne technologie. W najbliższym czasie decyzja kredytowa zostanie jeszcze bardziej zautomatyzowana a ryzyko kredytowe zmniejszone. Takie działanie oznacza dla klientów mniejsze ryzyko problemów ze spłatą kredytu, a co za tym idzie mniejsze prawdopodobieństwo, że do ich drzwi zapuka firma windykacyjna.

Oceń tekst

Kliknij gwiazdkę aby dodać ocenę!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń tekst jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *