wtorek, 23 lipcaFinanse mają znaczenie

Certyfikat kompetencji kurs zawodowy

Przeczytasz w: 1 minut
0
(0)

Myślisz o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej zajmującej się przewozem osób lub towarów? Planujesz zostać taksówkarzem lub podjąć pracę w podobnym zawodzie? Musisz posiadać certyfikat kompetencji kurs zawodowy. W jego zdobyciu pomoże Ci specjalistyczne szkolenie realizowane przez firmę TSL Szkolenia z Jaworzna.

Dla kogo?

Zgodnie z prawem certyfikat kompetencji zawodowych muszą posiadać wszystkie osoby pracujące w transporcie. Niezależnie od tego czy realizują one przewóz osób, zwierząt czy też rzeczy certyfikat jest niezbędny. Jego zdobycie potwierdza, że właściciel posiada właściwą wiedzę, a także przygotowanie teoretyczne do prowadzenia takiej działalności. Umożliwia wykonywanie zarówno transportu krajowego jak i międzynarodowego.

Jak uzyskać certyfikat kompetencji kurs?

Egzaminy kończące się uzyskaniem certyfikatu kompetencji zawodowych odbywają się na terenie całej Polski. Realizują je specjalne komisje Instytutu Transportu Samochodowego i nie są łatwe. Czas egzaminu to 240 minut zaś wynik pozytywny uzyskujemy dzięki zdobyciu min. 60% z ogólnej liczby 64 punktów. Aby zdać wspomniany egzamin niezbędne jest ukończenie dedykowanego szkolenia przygotowawczego. Najlepiej w formie stacjonarnej. Tak owe zrealizuje firma TSL Szkolenia z Jaworzna specjalizująca się w przygotowaniu do egzaminu na certyfikat kompetencji kurs. Od wielu lat działającą w branży.

Zobacz również inne teksty na naszym portalu:

Czy zawsze muszę zdać egzamin?

Z egzaminu na certyfikat kompetencji kurs zawodowych w transporcie zwolnione są osoby, które ukończyły studia wyższe drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie lub też studia podyplomowe w zakresie transportu. Absolwenci takich studiów nie będą musieli podchodzić do egzaminu pod warunkiem, że program ich studiów obejmował wszystkie niezbędne zagadnienia. Ich wykaz znajduje się w załączniku do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Europy. Wtedy to certyfikat kompetencji kurs uzyskujemy niejako automatycznie wraz z dyplomem potwierdzającym uzyskanie wyższego wykształcenia. Jego to bardzo korzystne i dogodne. Dlatego, też warto kierować się tym elementem wybierając konkretny kierunek studiów związany z transportem.

Oceń tekst

Kliknij gwiazdkę aby dodać ocenę!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń tekst jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *