czwartek, 23 majaFinanse mają znaczenie

Gorące biurka w firmie. Czy to dobre rozwiązanie?

Przeczytasz w: 2 minuty
0
(0)

Efektywna praca w firmie to nie tylko open space. To również odpowiednie zagospodarowanie tej powierzchni. Chociażby przez gorące biurka w firmie. Hot deski, które są stosowane bardzo często. Jednak czy jest to dobre rozwiązanie? Poniżej kilka argumentów, na które warto zwrócić uwagę, planując przestrzeń biurową na open space.

#1 Gorące biurka w firmie nie tylko dla wybranych

Zalety pracy na open space już znamy.[link do tekstu Praca na open space. Zalety pracy razem] Wiemy jakie korzyści przynosi wspólna praca. Jest ich bardzo wiele i warto je jeszcze wzmocnić. Chociażby poprzez gorące biurka w firmie. I to nie tylko dla wybranych. Albowiem stwierdzenie hot desk wcale nie oznacza pozytywnego czy negatywnego wyróżnienia. Usadowienie przy takim biurku nie jest jednoznaczne z okresem drugiej szansy i zbliżającym się zwolnieniem czy też rychłym awansem. Jest to standardowe miejsce, biurko, które należy wykorzystać w normalnej pracy. Oznacza ono nie mniej nie więcej jak tylko biurko przechodnie możliwe do użytkowania przez każdą osobę. Pracownicy nie posiadają przypisanych miejsc siadają przy dowolnym biurku tzw. hot desku. Każdego dnia mogą więc siedzieć w innej części open space, za każdym razem przenosząc swoje prywatne rzeczy.

#2 Efektywne wykorzystanie przestrzeni biurowej

Używanie metody gorących biurek pozwala na efektywniejsze zagospodarowanie przestrzeni biurowej. Albowiem bardzo często biurek jest znacznie mniej niż pracowników, dzięki czemu open space może być efektywniej wykorzystany. Powierzchnia, która do tej pory była zagospodarowana stanowiskami do pracy, może zostać przekształcona w kącik chillout, czytelnię czy też miejsce jedzenia posiłków. Można również utworzyć salę spotkań czy też budki do rozmów telefonicznych. Wszystko po to, aby dodać kolorytu i odmienić dotychczasowe miejsce pracy a co za tym idzie również i gorące biurka w firmie.

Zobacz również:

#3 Sprzęt i prywatne rzeczy

Metoda gorące biurka w firmie to również liczne oszczędności dla firmy. Brak konieczności wyposażenia, a potem utrzymywania stanowisk pracy przynosi realne pieniądze, które zostają w kasie firmy. Zamiast kilku biurek z krzesłami, na których w wolnym czasie stoją prywatne rzeczy pracowników i komputery stacjonarne wystarczy jeden segment szafek biurowych, w których można schować wszystkie rzeczy. Każdy pracownik otrzyma swój indywidualny boks, w którym będzie mógł zagospodarować prywatnie. Zaś dla mobilności jego dotychczasowy komputer stacjonarny zastąpi laptop lub ultrabookBędą one nie tylko lepsze i szybsze w użytkowaniu, ale również mobilniejsze. Można je zabrać do domu, klienta lub w inne podobne miejsca.

Podsumowując metoda gorące biurka w firmie, ma bardzo wiele zalet. Zarówno dla pracownika jak i pracodawcy. Pozwala zbudować nowoczesną przestrzeń biurową, która nie będzie kojarzyć się tylko z miejscem do pracy, ale również i z chwilami relaksu. Umożliwi również zmianę myślenia poszczególnych osób, które do tej pory nie wyobrażały sobie nieposiadania swojego kąta w biurze, w firmie. Zmienią one swoje myślenie. Najpierw o miejscu do pracy, a potem o swoich obowiązkach. Tacy pracownicy będą odtąd znacznie bardziej elastyczni.

Oceń tekst

Kliknij gwiazdkę aby dodać ocenę!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń tekst jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *