sobota, 22 czerwcaFinanse mają znaczenie

Pieniądze na kredyt gotówkowy

Przeczytasz w: 2 minuty
0
(0)

Wielu ludzi zadaje sobie pytanie skąd wziąć pieniądze na kredyt gotówkowy. Patrzy na to od strony płatnika, a zatem osoby, która musi dokonać wpłaty raty kredytu gotówkowego. Jednak na rynku istnieje także druga strona medalu – kwestia banków. W tych instytucjach również zastanawiają się skąd wziąć pieniądze na kredyty gotówkowe.

Skąd banki biorą pieniądze na kredyt gotówkowy dla klienta?

Biorąc kredyt gotówkowy, praktycznie nie zastanawiamy się skąd banki, biorą pieniądze na kredyt gotówkowy. Oczekujemy, że je po prostu mają i pomogą nam w trudniejszej sytuacji kiedy potrzebujemy dodatkowego finansowania. I tak się rzeczywiście dzieje. Banki są otwarte na nasze potrzeby. A dlaczego? Dlatego, że wcześniej wykonają odpowiednią pracę i pozyskają pieniądze z rynku. W jaki sposób to zrobić?

Pozyskanie pieniędzy z rynku to przede wszystkim zachęcenie klientów do składania depozytów. Zarówno tych długo jak i krótko terminowych takich jak lokaty czy konta oszczędnościowe. Są one bowiem pieniędzmi, z których klienci korzystają zdecydowanie rzadziej i nie oczekują do nich bieżącego dostępu. Mianowicie dają je w depozyt bankowi nawet na kilka miesięcy lub lat. Dzięki temu bank może wykorzystać te środki jako pieniądze na kredyt gotówkowy.

Zobacz także:

Nie ma nic za darmo

Patrząc na sposób pozyskiwanie pieniędzy przez banki, możemy jasno powiedzieć, że zyski z kredytów gotówkowych pośrednio pochodzą z depozytów, oszczędności klientowskich. Nie są one małe, w związku z czym należy się nimi podzielić z klientami. Dzieje się to poprzez oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych, które jest tym wyższe im wyższe, są stopy procentowe. Zyskują więc zarówno banki jak i właściciele wspomnianych depozytów. Oczywiście Ci drudzy zdecydowanie mniej, ponieważ ich zysk jest pomniejszony o koszty przetrzymywania ich gotówki przez banki, podatek belki oraz inne prowizje. Jednak ostatecznie wszyscy są zwycięzcami, a banki posiadają pieniądze na kredyt gotówkowy.

Oceń tekst

Kliknij gwiazdkę aby dodać ocenę!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń tekst jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *