sobota, 22 czerwcaFinanse mają znaczenie

Masz bloga? Zarabiaj na polecaniu produktów!

Przeczytasz w: 3 minuty
0
(0)

Fakt, że w Internecie można sporo zarobić nie jest żadną nowością. Sposobów jest wiele, a dziś poznasz jeden z łatwiejszych i przyjemniejszych – afiliację. Być może słyszałeś już kiedyś to hasło i być może nic Ci to nie mówi, dlatego pozwól, że wyjaśnię. Marketing afiliacyjny to sposób na zarabianie poprzez polecanie usług, produktów, firm i wielu innych. Jako bloger z pewnością wiesz, jakie produkty chciałbyś polecić czytelnikom swojego bloga i co u Ciebie się sprawdza. Afiliacja daje Ci możliwość zarabiania na tej wiedzy. Zacznijmy więc od początku.

Wybór sieci afiliacyjnej dla bloga

Jedną z najlepszych sieci afiliacyjnych w Polsce jest obecnie LeadStar. Jest to program, który ma w swojej ofercie ponad 600 kampanii z różnych branży, takich jak finanse, moda, telekomunikacja i wiele, wiele innych. Jednak sama różnorodność kampanii nie jest wystarczającą przesłanką do wyboru programu. Należy także zwrócić uwagę na kwestię bezpieczeństwa, w końcu do rejestracji musisz podać swoje dane. Program LeadStar prowadzony jest przez spółkę o nazwie AJA Media – obecną na polskim rynku już od 2015 roku! Zarejestrowana jest w KRS, a pracownicy to doświadczone osoby, które na sieciach afiliacyjnych zjadły zęby. 😉

Co jeszcze wyróżnia LeadStar? Przede wszystkim niski próg wypłaty. Gdy zarobisz już pierwszą prowizję, zobaczysz, że aby wypłacić ją na konto bankowe. Wystarczy mieć zgromadzone minimum 1 zł na koncie w LeadStar. W porównaniu do programów, gdzie próg wypłaty to kilkadziesiąt, czy nawet kilkaset złotych, jest to z pewnością spora zaleta.

Oczywiście, działanie w LeadStar jest absolutnie darmowe. Jeśli jesteś nowicjuszem, możesz także za darmo skorzystać z bloga LeadStar, gdzie przekazywana jest wiedza (nie tylko dla początkujących). Dotyczy ona działania w programie, a także działania w ramach szeroko pojętego marketingu afiliacyjnego/internetowego.

Oprócz tego, masz do swojej dyspozycji support poprzez: maila, wiadomości, które możesz wysłać z poziomu panelu partnera LeadStar oraz kontakt poprzez media społecznościowe spółki. Brzmi całkiem dobrze, prawda?

Zobacz również:

Na czym dokładnie polega działanie?

Jest to banalnie proste. Gdy założysz już konto w LeadStar, możesz zgłosić się do dostępnych tam kampanii. Po wybraniu interesującego Cię programu, będziesz mieć dostęp do Twojego własnego linku afiliacyjnego, a także do kreacji graficznych. Teraz wystarczy, że dodasz ten link do swojego bloga czy w mediach społecznościowych i zachęcisz innych do skorzystania z niego.

Każdy zakup czy też założone konto lub inna akcja ujęta w warunkach kampanii, która zostanie wykonana po kliknięciu w Twój link afiliacyjny, to prowizja dla Ciebie! Przykładowo, jeśli kupiłeś ostatnio świetny aparat fotograficzny i opisujesz go na blogu, podaj link afiliacyjny do sklepu, który ten aparat oferuje. Jeśli ktoś wejdzie w Twój link i dokona jakiegokolwiek zakupu na tej stronie, otrzymasz określony procent prowizji. W wielu kampaniach możliwe jest kreowanie deeplinków, czyli linków kierujących stricte do danego produktu. To może sporo ułatwić Ci promowanie konkretnej oferty.

Co więcej, Ty także możesz korzystać z własnych linków! Jeśli często robisz zakupy przez Internet, korzystaj z własnych linków afiliacyjnych. Po krótkim czasie zobaczysz, jak wiele pieniędzy do Ciebie wraca.

Nie tylko zakupy!

Oczywiście, działanie w afiliacji to nie tylko promowanie ofert zakupowych. Kampanie dostępne w programach partnerskich rozliczane są w różnych modelach rozliczeniowych. Model, w którym dostajesz prowizję za konkretny zakup to CPS (Cost per Sale). Innym modelem zaś jest CPA (Cost per Action), gdzie prowizję otrzymujesz za konkretne działanie, takie jak zapis do newslettera, pobranie aplikacji itp. CPL (Cost per Lead) to model, który pozwala na zarobek poprzez generowanie leadów, czyli np. poprawnie wypełnionych formularzy. Spotykane są także modele CPC (Cost per Click) czyli prowizja za każde kliknięcie w link oraz FF (Flat Fee) czyli stała stawka np. za umieszczenie baneru na stronie, a także modele hybrydowe. To, jak chcesz działać zależy od Ciebie. W końcu sam wiesz najlepiej, czy łatwiej będzie Ci zachęcić odbiorców do zapisu do newslettera, czy do zakupu nowego sprzętu. 😉

Teraz, gdy wiesz już najpotrzebniejsze rzeczy o afiliacji, możesz zacząć działać! Zarejestruj się w LeadStar, znajdź interesujące Cię kampanie i korzystaj! Nie musisz mieć własnej strony internetowej czy działalności gospodarczej. Jedynymi warunkami są ukończone 18 lat i polskie rezydenctwo podatkowe. Niezależnie, czy jesteś blogerem, czy dopiero myślisz o tym, by nim zostać, a może nawet nie ciągnie Cię w tą stronę, LeadStar jest dla Ciebie. Zacznij już dziś, to nic nie kosztuje!

Oceń tekst

Kliknij gwiazdkę aby dodać ocenę!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń tekst jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *