sobota, 22 czerwcaFinanse mają znaczenie

Dochody z YouTube

Przeczytasz w: 2 minuty
0
(0)

Być youtuberem! Takie marzenie ma coraz więcej młodych ludzi. Przede wszystkim planują, że tym zajęciem będą w przyszłości zarabiać na życie. Jednak czy jest to możliwe? Jakie są dochody z YouTube? Czy da się skutecznie zarabiać na życie przez internet a przede wszystkim jako twórca YouTube? Czy też może jest to jedynie sposób na uzyskanie dodatkowych dochodów?

Ile zarobię na YouTube?

Od jakiegoś czasu Google w serwisie YouTube zaimplementowało specjalny algorytm, który różnicuje stawki, jakie zarabiają poszczególni twórcy. Średnio można jednak przyjąć, że:

  • 1000 wyświetleń dziennie to zarobki około 10 – 100 dolarów / dzień.
  • 5000 wyświetleń dziennie to zarobki około 40 – 600 dolarów / dzień.
  • 10 000 wyświetleń dziennie to zarobki około 1000 dolarów / dzień.
  • 50 000 wyświetleń dziennie to zarobki około 1000 – 5000 dolarów / dzień.
  • 150 000 wyświetleń dziennie to zarobki około 4000 – 18 000 dolarów / dzień.

w rzeczywistości oznacza to, że najlepsi zarabiają nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Co i tak jest bardzo dobrym osiągnięciem, a także miesięczną pensją. Dokładne liczby nie są jednak znane.

Reklama: zarabiaj przez internet od zaraz!

Od czego zależą dochody z YouTube?

Najpopularniejszy serwis video promuje przede wszystkim systematycznych twórców. Regularne publikowanie dobrych filmów na pewno zwiększy uzyskiwane dochody a reklamy z Google AdSense będą chętnie wyświetlane. Dobre treści obronią się również liczbą subskrybentów, którzy przyniosą dodatkowe dochody. Jak podaje portal Business Insider statystyki są następujące:

  • 9 milionów subskrybentów – 60 tys. dolarów miesięcznie
  • 1 milion subskrybentów – 37 tys. dolarów miesięcznie
  • 200 tysięcy subskrybentów – 5 tys. dolarów miesięcznie

Duże zasięgi (komentarze, subskrybenci, powiadomienia, pozytywne opinie) przyciągną również reklamodawców zewnętrznych, którzy zechcą promować swoje oferty i usługi na popularnych kanałach YouTube.

Przeczytaj także:

Trendy na rynku

Na całym świecie ludzie odchodzą od tradycyjnej telewizji oglądanej przez kilka godzin dziennie na rzecz sprecyzowanych treści. Specjalistyczne subskrypcje na video, a także muzykę są czymś naturalnym i na pewno nie odstraszają. Kupujemy pakiety Netflix, Canal+, Disney, Player jak również innych dostawców. Nie inaczej jest również z YouTube gdzie coraz częściej oglądamy transmisje na żywo, specjalistyczne programy czy też poradniki video. Zapotrzebowanie na dobre treści jest ogromne i jesteśmy w stanie za nie zapłacić.

Nie bez znaczenia jest również wszechogarniająca wygoda i interaktywność. Dziś tutoriale video w większości wyparły instrukcje pisane a standardowe notatki zostały zastąpione poprzez liczne zdjęcia. Nie ma się więc co dziwić, że dochody najlepszych np. Kanału Sportowego liczone są w milionach złotych. W 2022 roku było to 5,5 mln.

Oceń tekst

Kliknij gwiazdkę aby dodać ocenę!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń tekst jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *