wtorek, 23 lipcaFinanse mają znaczenie

Jak płacić kartą? Poznaj różne możliwości

Przeczytasz w: 2 minuty
0
(0)

Wraz z kontem bankowym otrzymujesz kartę płatniczą. Co z nią zrobić? Wyrzucić? Jednak niekoniecznie! Płać i uprość sobie życie. W tym artykule powiemy Ci jak płacić kartą, aby uprościć swoje życie a co najważniejsze nie ponosić z tego tytułu żadnych opłat i prowizji. Zatem zaczynajmy!

Korzystaj z karty w sklepie

Podstawową funkcjonalność karty do konta jest opcja płatności w sklepie. Zarówno w tradycyjny sposób – wkładając kartę do terminala, jak i w prostszy – zbliżeniowo. Wtedy wystarczy jedynie przyłożyć kartę w odpowiednie miejsce. Nie trzeba posiadać gotówki czy drobnych, z których sprzedawca będzie w stanie wydać. System sam pobierze środki z naszego konta. Jedyne czego potrzebujemy to plastikowa karta, którą otrzymaliśmy z banku. Wiemy już jak płacić kartą plastikową w sklepie. Jednak czy to jedyny sposób, w jaki mogę wykorzystać swoją kartę?

Jak płacić kartą? Wykorzystując nowoczesne technologie

Posiadanie fizycznej karty do konta daje również duże możliwości skorzystania z nowoczesnych technologii. Wykorzystując dane karty tj. numer, datę ważności, a także numer CVV (zabezpieczający) znajdujący się na odwrocie karty możemy dokonywać transakcji w internecie. Kupując przedmioty w sieci przy użyciu karty, znacznie przyśpieszamy realizację wysyłki. Sprzedawca natychmiast dostaje informację o dokonaniu płatności, a zatem praktycznie od razu może wysyłać towar. Jest to więc szybki i wygodny sposób. Warto z niego skorzystać i płacić kartą w sieci. Tym bardziej że dokonując transakcji w sklepach internetowych możesz również otrzymać, zwrot części transakcji dokonując zakupu z wykorzystaniem aplikacji do cashbacku.

Zobacz także:

Kolejnym przykładem jak płacić kartą poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii są płatności mobilne. Dodając kartę do Apple Pay lub Google Pay, aby płacić kartą nie musisz posiadać plastiku przy sobie. Wystarczy Ci telefon z funkcją płatności zbliżeniowych tzw. NFC. Więcej informacji jak dodać kartę do Apple Pay znajdziesz tutaj.

Oceń tekst

Kliknij gwiazdkę aby dodać ocenę!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń tekst jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *